Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Jak postawić suszarkę na pralce?

Jak postawić suszarkę na pralce?

Data publikacji 15 stycznia, 2024


Jeszcze do niedawna większość z nas ograniczała się do korzystania jedynie z pralek, lecz dzisiaj coraz więcej osób, decyduje się także na zakup suszarki. Pytanie jak je ustawiać, kiedy w większości polskich łazienek przestrzeń jest mocno ograniczona, wydaje się więc niezwykle istotne. Na szczęście istnieje opcja postawienia suszarki na pralce. Skąd natomiast wiadomo, jak to zrobić bezpiecznie? Na te i inne pytania odpowiem w dzisiejszym artykule.

Poznaj dostępne typy suszarek do montażu na pralce

Przy zakupie sprzętu, który ma być zamontowany na pralce, warto zwrócić uwagę na jego rodzaj. I tak na rynku dostępne są suszarki kondenacyjne, które najczęściej mogą być stosowane jako wolnostojące lub do montażu na pralce, oraz suszarki z pompą ciepła, które ze względu na swoją konstrukcję nie zawsze nadają się do takiego ustawienia. Bardzo istotna jest również waga suszarki, która nie powinna przekraczać masy pralki – różnica pomiędzy tymi wartościami nie powinna jednak być zbyt duża, najlepiej gdyby oba urządzenia ważyły podobnie.

Zobacz również: Jak oszczędzać wodę i energię w domu?

Zasady bezpiecznego montażu suszarki na pralce

Montaż suszarki na pralce to proces, który należy przeprowadzić zgodnie z kilkoma zasadami. Na początek warto skorzystać z profesjonalnego uchwytu do montażu suszarek. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, aby oba sprzęty były stabilne. Do tego celu przydają się specjalne maty antywibracyjne, które redukują drgania pralki.

Należy też pamiętać, że suszarka musi mieć dobry dostęp do otoczenia, aby prawidłowo działać. W przypadku suszarek kondensacyjnych, otwory wentylacyjne nie mogą być zasłonięte. Poza tym, odstępy między ścianą a sprzętem oraz między pralką a suszarką także muszą być zachowane.

Zobacz również: Ile wody zużywa pralka automatyczna?

Rozważanie lokalizacji i ułożenia sprzętów

Chociaż pomysł montażu suszarki na pralce brzmi kusząco, warto zastanowić się nad odpowiednią lokalizacją takiego zestawu. Przede wszystkim, w łazience musi być dostatecznie dużo miejsca, aby bezpiecznie otworzyć drzwi obu sprzętów. Warto też pamiętać, że pralka i suszarka podczas pracy mogą generować hałas, dlatego najlepiej jest postawić je w miejscu, gdzie nie będą przeszkadzać domownikom.

Z kolei pomyślność montażu suszarki zależy również od jej właściwego ułożenia. Konieczne jest ustawienie jej w takiej pozycji, aby nie zakłócać pracy pralki i jednocześnie zapewnić jej stabilność. W praktyce oznacza to, że suszarka powinna być równo ustawiona na pralce, a jej środek ciężkości powinien znajdować się jak najbliżej środka pralki.

Kupno specjalistycznego uchwytu do zamontowania suszarki

Zamocowanie suszarki bezpośrednio na pralce bez stosowania żadnych dodatkowych zabezpieczeń nie jest zbyt dobrym pomysłem. Dlatego też, oprócz maty antywibracyjnej, warto zaopatrzyć się w specjalistyczny uchwyt do montażu suszarki. Jego zadaniem jest stabilizowanie suszarki, co jest szczególnie ważne podczas pracy pralki. Osoby decydujące się na ten krok, powinny który zwrócić uwagę na to, aby uchwyt był uniwersalny i łatwy w montażu, ale też wytrzymały i stabilny.

Już teraz wiesz, jak postawić suszarkę na pralce. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze – zarówno twoje, jak i twojego sprzętu. Dlatego zawsze warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia, takie jak maty antywibracyjne czy uchwyty do montażu suszarek. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się z wydajnej i bezawaryjnej pracy swoich urządzeń przez wiele lat.

Redakcja joint-point.pl

Nasza redakcja to grupa osób, które łączy pasja do pisania i chęć dzielenia się wiedzą. Dążymy do tego, aby nasze artykuły były nie tylko informacyjne, ale również inspirujące i motywujące. Zapraszamy Cię do regularnego odwiedzania Joint-Point.pl i odkrywania nowych treści, które wzbogacą Twój dzień.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?